الرئيسيةاليوميةپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 

مشکل فونت فارس در Netbeans

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
sepideh65

تعداد پستها : 15
Registration date : 2009-03-26

پستعنوان: مشکل فونت فارس در Netbeans   الأحد أبريل 12, 2009 8:50 am

اگر از لیست و فرم استفاده کرده باشیم، هیچ چاره ی دیگری برای فارسی نویسی نداریم، یعنی برنامه هایی که هم اکنون روی گوشی ها فارسی هستند، همه از canvas استفاده می کنند؟
pdf های آموزشی که برای اضافه کردن فونت فارسی در برنامه است، کلاس هایی به نام FarsiBitMap و FarsiBitMapViewer دارد، من نتوانستم چنین کلاس هایی را پیدا کنم، علاوه براین در جایی ازآن pdf نوشته شده روی شاخه ی resources کلیک راست کنید این resources را خودمان باید اضافه کنیم، لطفا در این مورد راهنمایی بیشتری کنید.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   الإثنين أبريل 13, 2009 4:32 am

سلام دوست عزیز می تونید به صورت معمولش استفاده کنید.نام اشیا فرمها استرینگها و... رو فارسی تایپ کنید.توی گوشی هم به راحتی نمایش داده می شه.فقط دقت کنید انکودینگ ذخیره سازی سورس کد در net beans باید UTF8 باشه .اگر فارسی درست نمایش داده نشد از برنامه آقای امیر رضا شبان که از نویسنگان بلاگ هستند استفاده کنید و به پست رفع اشکال نمایش فونت فارسی(پخش اختصاصی) در بلاگ مراجعه کنید.

خواندن مشخصات فردي http://j2me.blogfa.com
sepideh65

تعداد پستها : 15
Registration date : 2009-03-26

پستعنوان: رد: مشکل فونت فارس در Netbeans   الجمعة أبريل 17, 2009 6:12 am

انکدینگ ذخیره سازی سورس کد درnetbeans را چطور می توان تغییر داد؟ من روی فایل جاوا کلیکراست کردم و درproperties ، گزینه utf8 را اضافه کردم ولی کاراکتر ها به صورت علانت سوال نمایش داده می شوند، یا با علامتهای نا ششناخته، علاوه براین اگر بخواهم متن راست چین هم شود، نمیدانم باید چه کار کنم، لطفا در این مورد راهنمایی کنید. Crying or Very sad
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي

مشکل فونت فارس در Netbeans
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1