الرئيسيةاليوميةپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 

درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية
نويسندهپيام
kahroba

تعداد پستها : 6
Registration date : 2008-10-25

پستعنوان: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت أكتوبر 25, 2008 3:25 am

با سلام به همه
من عضو جديد هستم و يک کاربر معمولي موبايل ، به خاطر مشکلي که دارم اينجا عضو شدم و اميدوارم که با کمک مدير محترم و دلسوز و کاربران اين فروم راه حلي براي مشکل خودم و هزاران نفري که مثل اين مشکل رو دارند پيدا کنم.
دوستان همانطور که ميدونيد و در يکي از از پستهاي همين فروم هم اشاره شده(بحث اونجا فني و تخصصي بود، به همين خاطر اونجا مطرح نکردم) گوشي هاي سوني اريکسون مدلهاي kوw با نمايش فونت فارسي(و عربي) مشکل دارند، به طوريکه نوشته هاي فارسي در بعضي برنامه ها به صورت جدا جدا (و بعضا جدا جدا و برعکس) نشان داده مي شوند.
اکثر برنامه هايي که در ايران نوشته ميشه اين مشکل رو ندارند چون سازندگان اونها رو روي گوشي هاي مختلف تست ميکنند و اين مشکل بيشتر در مورد برنامه هاي خارجي وجود داره. شايد بگيد برنامه هاي خارجي نوشته فارسي ندارند ولي اگر کمي دقت کنيم ميبينم که دارند! مثل برنامه هايي که فايلهاي با نام فارسي داخل گوشي رو نشان ميدهند مثل mobyexplorer ، kdplayer , ... شايد اين مشکل در مورد اين برنامه ها قابل تحمل باشه ولي عمق مساله رو در مواجه با برنامه اي مثل اپرا ميني (Opera mini) متوجه ميشيم که دارندگان اين گوشي ها عملا از استفاده از اين برنامه بسيار پر قدرت محروم هستند(حداقل در در مورد سايتهاي فارسي).
آنطور که من از صحبتهاي يک برنامه نويس موبايل فهميدم برنامه نويس بايد بايد ملاحظات پيشرفته اي رو در هنگام برنامه نويسي براي اين گوشي ها در نظر بگيره تا اين مشکل به وجود نياد.همچنين ايشان گفتند که به نظر نمياد در آپديتهاي بعدي نرم افزارگوشي اين مشکل رفع بشه.
اپرا ورژن فارسي OM رو هم منتشر کرده (که در اون برنامه حتي منوها هم قابل استفاده نيستند!)ولي نميدونم چرا به اين مشکل بزرگ توجهي نميکنه.همچنين اين مشکل در فروم اپرا مطرح شد و اونها مساله رو به شرکت سازنده گوشي مربوط دونستند و بحث رو بستند!
http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=219750
مشکل من هم دقيقا با اين برنامه است (OM) و ميخوام بدونم آيا ميشود کاري کرد؟! مثلا آيا امکان دست بردن در سورس برنامه وجود داره؟!
ميبخشيد که کمي طولاني شد، خواستم کامل توضيح داده باشم و اميدوارم که نکته مبهمي نمونده باشه.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin

تعداد پستها : 455
Registration date : 2007-08-28

پستعنوان: پاسخ   السبت أكتوبر 25, 2008 3:42 pm

دوست عزیز ورود شمار و خوشامد میگم.متاسفانه این مشکل نه به دست برنامه نویسان موبایل قایل حل است نه بدست تولید کنندگان اپرا مینی.این مشکل مربوط به همان گوشی های سونی اریکسون است و باعث شده تا دردسری به نام bitmap font ایجاد شود و وفت برنامه نویس را برای ایجاد و استفاده از فونتهای گرافیکی بگیرد.البته اینطور که معلوم است این مشکل در حال حل شدن در شرکت سونی اریکسون است اما به هر حال گوشیهای موجود این مشکل را به همراه خواهند داشت مگر اینکه یک وصله برای رفع آن ایجاد شود که خبری نیست!موفق باشید

خواندن مشخصات فردي http://j2me.blogfa.com
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأحد أكتوبر 26, 2008 1:02 pm

سلام، حامد جان نمی شه انقدر با عجله این حرف رو زد.
من این مشکل رو برای برنامه هایی که سورسش رو دارم بدون استفاده از bitmapfont حل کردم، و برای برنامه هایی نظیر این می تونم با function mapping حلش کنم. ولی نیاز به همکاری بچه ها دارم و برای شروع نیاز به این اطلاعات دارم:

فقط حروف بصورت بزرگ نمایش داده می شن؟ یا برعکس هم هستند؟ من می دونم که بعضی گوشی های سونی اریکسون متن رو برعکس هم چاپ می کنن. لطفا هر کسی این مشکل رو داره نام گوشی و اینکه متن با حروف بزرگ هست و یا برعکس هم هست رو بگه.
وقت من محدود هست ولی اگر کمکم کنید برای خودمم هم نوشتنش جالب هست ولی قول نمی دم که حتما کار کنه king
خواندن مشخصات فردي
kahroba

پستعنوان: توضيحات بيشتر   الثلاثاء أكتوبر 28, 2008 1:35 am

با تشکر از دوستان من هم حدس میزنم که از طریق برنامه نویسی قابل حل باشه مثل برناه های فارسی زیادی که داریم و مشکلی با فونت فارسی ندارند(Simorgh GSM مثلا).
و در مورد سوالتون باید بگم خوشبختانه در متن فقط به صورت حروف بزرگ هستند(و قابل خوندن هستندهرچند بسختی). ولی در منوهای برنامه مثل عنوان سایت که در بالای صفحه اپرا زده میشه بر عکس هم هستند ولی اگه همون صفحه ها هم درست بشند برای ما غنیمت خواهد بود.
این هم عکسی هست که یکی از کاربران ایرانی در فروم اپرا قرار داده.اگه به اونجا هم سر بزنید بد نیست.

اینجا

ضمنا گوشی من W580 هست.
با تشکر
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الثلاثاء أكتوبر 28, 2008 10:38 am

فکر می کنم مشکل رو حل کردم! لطفا به اینجا برید و نتیجه رو بگید:

http://j2me.blogfa.com/

لازمه که فایل نصب Opera رو با این نرم افزار patch کنید و فایل patch شده رو روی گوشی نصب کنید.
خواندن مشخصات فردي
kahroba

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأربعاء أكتوبر 29, 2008 4:09 am

با سلام
آقا گل كاشتي!
مشگلي رو كه اين همه آدم مدت زيادي داشتن به اين سرعت حل كردي. واقعا ازتون تشكر ميكنم!

برنامه بسيار عالي كار كرد(اين نوشته رو دارم از موبايلم ميفرستم).
براي من هر سه گزينه در برنامه patch بايد تيك داشته باشند تا كار درست انجام بشه.

در ضمن روي برنامه هاي ديگه هم تست كردم كه جواب داد.
باز هم ازتون تشكر ميكنم و براتون آرزوي موفقيت دارم.
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   الأربعاء أكتوبر 29, 2008 4:45 am

من هم به نوبه خودم امیر جان تشکر می کنم cheers

kahroba

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأحد نوفمبر 02, 2008 9:40 pm

دوباره سلام
درباره وصله ارائه شده دو تا مسئله کوچیک میخواستم عرض کنم، هرچند خیلی مهم نیستند!
اول در مورد نیم فاصله هست که به صورت یک مربع کوچک نشان داده میشه(در سایت های خبری زیاد به چشم میاد).
و دوم در زبان انگلیسی بعد از بعضی علامتهای خاص مثل ":" جمله کمی به هم میریزه و جابه جا میشه.
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأحد نوفمبر 02, 2008 11:16 pm

درسته این دقیقا مشکلی هست که هنگام استفاده از کارکترهای خاص در فرم ها و... ایجاد می شه این کارکترها مثل ":،%^" معلوم نیست فارسی هستند یا انگلیسی یعنی الان داریم چپ به راست استفاده می کنیم یا راست به چپ؟

من کمی در تشخیصش مشکل داشتم و بخاطر همین الگوریتمش کمی بد کار می کنه. اگر کسی نظری داره بگه اصلاحش کنیم.

در مورد نیم فاصله مشکلی نیست حلش می کنم. فقط نمی دونم یونی کدش چی هست؟ کسی می دونه؟
خواندن مشخصات فردي
mkalireza

تعداد پستها : 1
Registration date : 2008-11-04

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الثلاثاء نوفمبر 04, 2008 4:54 pm

[b]با سلام و خسته نباشی خدمت آقای امیر رضا شبان من از دو نتیجه کار شما یکی قرآن و دیگری رفع مشکل فارسی (Opera Mini) نهایت استفاده رو کردم که تجربه حرفه ای شما رو در JAVA نشون میده. فقط در رفع مشکل فارسی (Opera Mini) اعداد فارسی بر عکس نشون داده میشن و بعضی حروف انگلیسی در هم ریخته نشون داده می شه. در اکثر سایت های خبری بین دو حرف یک سمبل مربع شکل نون داده میشه که فکر میکنم حرف "ی" باشه.
البته مشکل حروف مقطعه فارسی حل شد.
خلاصه %99 مشکل من حل شد.
با سپاس خیلی زیاد. lol!
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأربعاء نوفمبر 05, 2008 1:04 am

مرسی از توضیحاتتون و وقتی که برای تست نرم افزار و گزارش مشکلاتش گذاشتید، سعی می کنم مشکلات رو برطرف کنم و اگر ورژن جدیدی اومد در همین تاپیک معرفی می شه.

موفق باشید.
خواندن مشخصات فردي
hamed_rafat

تعداد پستها : 9
Registration date : 2008-11-15

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت نوفمبر 15, 2008 11:54 am

]

اين مطلب آخرين بار توسط hamed_rafat در الثلاثاء نوفمبر 18, 2008 5:28 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت نوفمبر 15, 2008 12:47 pm

فکر می کنم ورژن VM قدیمی هست.
شما یک فایل متنی باز کنید و خط زیر رو توش بنویسید:

java -cp patchFontMe.jar haamoon.j2me.blogfa.com.GUIVeiw

بعد ذخیره ش کنید و پسوند فایل رو به .bat تغییر بدید و بذاریدش کنار فایل PatchFontMe.jar و این بار فیل bat رو اجرا کنید ببینید چی می شه.
خواندن مشخصات فردي
j2me2007

تعداد پستها : 3
Registration date : 2008-11-26

پستعنوان: تشکر   الأربعاء نوفمبر 26, 2008 4:08 am

با سلام
واقعاً دستتان درد نکند
من برنامه شما را بروي برنامه‌اي به نام (اخبارمن) که در سايت www.parsaghaffari.com موجود است امتحان کردم که قبل از آن برنامه را بروي سامسونگ دي600 و ئي250 و سوني‌اريکسون کا750 تست کردم در گوشي اول و دوم برنامه متنها را از آخر به اول و جدا - جدا نشان ميداد و منوي برنامه را هم اصلاً نشان نميداد و در سومين گوشي هم متن را بصورت جدا - جدا نشان ميداد، که پس از اعمال برنامه شما در هر سه مدل گوشي برنامه بصورت صحيح و کامل اجرا شد.
با اجراي برنامه شما بروي اپرا ميني 4.2 نسخه بتا هم نمايش متون در گوشي سوم درست شد ولي هيچکدام از نسخه‌هاي اپرا ميني اصلاح شده بروي گوشيهاي سامسونگ نصب نشد.
اگر لطف کرده و بتوانيد براي گوشيهاي سامسونگ هم برنامه را اصلاح کنيد خيلي خوب ميشود.

ضمناً کد فاصله مجازی یا ZWNJ به دسیمال 8204 و به هگزا 200C میباشد.
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الأربعاء نوفمبر 26, 2008 5:08 am

من متوجه نشدم منظورتون از این حرف چیه؟
نقل قول :
ضمناً کد فاصله مجازی یا ZWNJ به دسیمال 8204 و به هگزا 200C میباشد.

ولی حدس می زنم اشکال از یکی از موراد زیر باشه:
1-الگوریتم zip که برای پک کردن دوباره ی فایل استفاده شده در سامسونگ ساپورت نشه.
2-preverifier برای سامسونگ رو باید بعدش اعمال کنم.

البته به اولی بیشتر از دومی مشکوکم! چک می کنم. شما هم اگر اطلاعاتی داری بگو.
خواندن مشخصات فردي
j2me2007

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الخميس نوفمبر 27, 2008 8:32 am

haamoon نوشته است:
در مورد نیم فاصله مشکلی نیست حلش می کنم. فقط نمی دونم یونی کدش چی هست؟ کسی می دونه؟

با سلام
در یکی از پستهای قبلی در مورد کد نیم فاصله سوال شده بود که فکر میکنم کد مربوط به فاصله مجازی یا نیم فاصله یکی است.

البته من با برنامه نویسی موبایل آشنا نیستم ولی همانطور که گفتم برنامه شما بروی برنامه (اخبارمن) بروی گوشیهای سامسونگ بخوبی جواب داد و شاید ساختار اپرامینی بصورتی است که باعث اشکال میشود. (من بروی تمامی نسخه‌های 4 - 4.1 - 4.2 تست کردم)
درهرصورت خوشحال میشویم که اگر نسخه جدیدی از برنامه‌تان منتشر کردید اعلام کنید تا آنرا تست کنیم.
در هرحال برنامه‌تان خیلی جالب است و مشکل تعداد زیادی از افراد را حل میکند.
خواندن مشخصات فردي
j2me2007

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت نوفمبر 29, 2008 2:10 am

با سلام دوباره

مشکل نصب برنامه بروی سامسونگ تا حدودی حل شد.
اشکال هم از فایل jad بود، چون بعد از patch کردن برنامه، توسط برنامه JadMaker برای آن فایل jad ایجاد میکردم که پس از باز کردن آن متوجه شدم یکی از خطوط بعلت طولانی بودن به دو خط شکسته شده است و این باعث میشد که برنامه بروی گوشی نصب نشود.

منوهای نسخه اپرا مینی فارسی که اصلاح شده بروی گوشی بخوبی و صحیح نشان داده میشود ولی هنوز با آن نمیشود به اینترنت وصل شد (شاید هم مشکل از اینترنت منطقه ما باشد) چون هنگام اجرا پیامی نشان میدهد که درحال بارگیری فونتها میباشد و پس از مدتی یک Error میدهد.
b01 error 227 java.io.IOException: during TCP write

بهر صورت اگر کسی بتواند راهنمائی بکند ممنون میشوم.
خواندن مشخصات فردي
j2me2009

تعداد پستها : 2
Registration date : 2008-11-29

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت نوفمبر 29, 2008 6:20 am

با سلام
1)من در برنامم بخش هایی رو می خوام عربی بنویسم(برای دعا ها).در شبیه ساز ( Netbeans ) درست کار میکنه ولی رو گوشی (نوکیا و اریکسون) فقط حروفو نشون می ده و اعراب هارو نشون نمیده.می تونید کمکم کنید.(رشته ها رو به یونیکد تبدیل کردم)
2)می خواستم اعراب ها رو با یه رنگ دیگه بنویسه چه جوری این کارو بکنم؟
خواندن مشخصات فردي
Meys@m

تعداد پستها : 66
Registration date : 2008-07-29

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الجمعة ديسمبر 19, 2008 5:15 am

haamoon نوشته است:

سلام امیر جان
امروز همینطور داشتم تو انجمن‌های موبایل میگشتم که شاهکارت رو دیدم، ازت بسیار تا بسیار ممنونم و امیدوارم موفق باشی cheers
یونیکدها رو میتونی از اینجا پیدا کنی : http://www.unicode.org/charts
و به قول کریستین آندرسن : موفق باشی!
خواندن مشخصات فردي http://anarnet.mihanblog.ir
haamoon

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الجمعة ديسمبر 19, 2008 8:50 am

سلام، آقای کم پیدا، مرسی. lol!
خواندن مشخصات فردي
Ehsanjs

تعداد پستها : 10
Registration date : 2008-12-27

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   السبت ديسمبر 27, 2008 9:28 am

سلام دوستان
می خوام بدونم که این کد چه اشکالی داره ؟
كد:

private List menuScreenList;
    public MainForm() {
        super();
        this.menuScreenList = new List("j2mePlist", List.IMPLICIT);
        this.menuScreenList.append("شروع" , null);
        this.menuScreenList.append("بارگذاری" , null);
        this.menuScreenList.append("ذخیره" , null);
        this.menuScreenList.append("خروج" , null);
    }

در حالتی که با jem2Polish کار می کنم تمامی حروف این برنامه به هم می ریزه و مثل ژاپنی می نویسشون
این نرم افزار PatchForMe ، این حروف رو هم باید درست کنه؟
چون من تستس می کنم و درست نمی شه.
کمکم کنید.
خواندن مشخصات فردي
سهراب مموت&#1740

تعداد پستها : 1
Registration date : 2008-12-28

پستعنوان: ممنون   الأحد ديسمبر 28, 2008 4:46 pm

سلام. آقا دستتون درد نکنه
من در گوشی k800 نرم افزار های ebuddy, shmessenger, yamee رو تست کردم و کار کرد.
خیلی ازتون ممنونم
خواندن مشخصات فردي
Ehsanjs

تعداد پستها : 10
Registration date : 2008-12-27

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الثلاثاء ديسمبر 30, 2008 11:37 pm

سلام عزیز دلم
برو به سایته http://rishida.net/scripts/uniview/conversion.php
اونجا متن فارسی تو در قسمت "Characters" بنویس و قسمت "JavaScript escapes" رو ببین که یونیکدش چی می شه.
بعد اون رو به جای متن فارسی در پروژه ات جایگزین کن.
(خودم به خودم جواب دادم
ایرادی که نداره؟)
Ehsanjs نوشته است:
سلام دوستان
می خوام بدونم که این کد چه اشکالی داره ؟
كد:

private List menuScreenList;
    public MainForm() {
        super();
        this.menuScreenList = new List("j2mePlist", List.IMPLICIT);
        this.menuScreenList.append("شروع" , null);
        this.menuScreenList.append("بارگذاری" , null);
        this.menuScreenList.append("ذخیره" , null);
        this.menuScreenList.append("خروج" , null);
    }

در حالتی که با jem2Polish کار می کنم تمامی حروف این برنامه به هم می ریزه و مثل ژاپنی می نویسشون
این نرم افزار PatchForMe ، این حروف رو هم باید درست کنه؟
چون من تستس می کنم و درست نمی شه.
کمکم کنید.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Razz Razz
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin

پستعنوان: پاسخ   الأربعاء ديسمبر 31, 2008 12:40 pm

من نحوه تبدیل رو با ابزار native2ascii که با jdk هست گفته بودم توی تاپیک فونت فارسی که توی بخش هست

کمک

تعداد پستها : 36
Registration date : 2008-06-08

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   الخميس يناير 15, 2009 4:27 am

سلام دوستان شاید اقایان Admin و شبان به خاطر اذیتها و زحمتهایی که من براشون داشتم منو بخاطر بیارن من یه 3 تا 4 ماهی گرفتار یه پروژه بودم و اصلا برنامه نویسی موبایل رو که تازه خوشم اومده بود گذاشتم کنار حالا که بیکار شدم دوباره اومدم سراغش تا به کمک دوستان ادامه بدم اما کلی چیزا یادم رفته کلیم مطلب جدید میبینم یکیش همین موضوع من سعی میکنم اول کارایی رو که اون موقع به کمک دوستان انجام دادم رو لیست کنم بعد سوالامو مطرح کنم امیدوارم دوستان و بخصوص آقایان Admin و شبان منو فراموش نکن:
اون موقع که من شروع به کار کردم اولین مشکل این بود که فونتهای فارسی تو موبایل های مختلف فرق داشت و بهم ریخته بود اولین کاری که انجام شده استفاده از Unicode بود بعد چون به هم ریختگی و راست چینی حل نشد با استفاده از polish یک کلاس برای استفاده از bitmap نوشتیم بعد هم تعدادی Tools نوشتیم در Cavnas از جمله list و text و....
حالا سوال من اینه که کدوم یک از موارد بالا با این راه حل درست میشه یعنی اصلا دیگه احتیاج به bitmap نیست؟ آیا راست چینم حل شده که اگه نشده پس استفاده از Canvas منتفی نمیشه که در این صورت باید در Tools هام فقط بخش bitmap رو بردارم و با فارسی unicode بنویسم.
ممنون میشم کمکم کنید تا برگردم سرخط scratch Question
خواندن مشخصات فردي
محتوى إعلاني

پستعنوان: رد: درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون   

درخواست کمک براي حل مشکل فونت فارسي در سوني اريکسون
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 2رفتن به صفحه : 1, 2  الصفحة التالية