الرئيسيةاليوميةپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 

zoom کردن عکس

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
raz6024540

تعداد پستها : 62
Registration date : 2008-09-10

پستعنوان: zoom کردن عکس   الأربعاء أكتوبر 01, 2008 9:29 am

سلام دوستان
عیدتون مبارک
می خواتسم از دوستان بپرسم ببینم که آیا امکان این وجود داره که یه عکس رو اندازه کل تصویر LCD گوشی کرد؟
و چطور میشه یه عکس رو ZOOmکرد؟

نمونه این کار در برنامه نقشه تهران که الان تو بازاره وجود داره ولی نمی دونم چه طور میشه این کار رو کرد که نقشه قابلیت zoom شدن داشته باشه...!

یه سوال دیگه هم داشتم... در J2ME عکس با چه پسوندهایی می شه Load کرد و max سایز عکس چه قدر می تونه باشه؟

یه دنیا ممنون...!
همیشه موفق باشید
یا حق
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
raz6024540

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   الأربعاء أكتوبر 01, 2008 9:38 am

من یه تاپیک قدیمی که در این رابطه بود رو خوندم ولی من می خواهم عکس به اندازه کل LCD بشه...
برای این کار باید چه تغییری بدم...؟
فکر کنم باید طول و عرض تصویر رو بخونم و بعد به عنوان ورودی به تابع بدم.. درسته؟
چه طور باید طول و عرض را در یک Canvas به دست بیارم؟

ممنون
یا حق
خواندن مشخصات فردي
haamoon

تعداد پستها : 308
Registration date : 2008-02-07

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   الأربعاء أكتوبر 01, 2008 2:01 pm

سلام، برای اینکه اندازه ی صفحه بکنیش همون کاری که گفتی درسته ولی یادتون باشه که resize خیلی زمان و فضا حافظه می بره و اینکه یه نقشه رو resize کنی اصلا معقول نیست. کاری که تو tehran 85 کردن و تو اکثر نقشه خوان ها می کنن اینه که برای هر zoom تمام عکس های نقشه رو در پروژه قرار می دن.

البته یه ورژن نقشه خوان وجود داره که resize می کنه که نقشه تهرانش هم هست ولی کارآیی ش خیلی پایین هست.
خواندن مشخصات فردي
raz6024540

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   الخميس أكتوبر 02, 2008 1:06 pm

سلام
ممنون که راهنماییم کردی..!
واقعیتش من کاملاَ نفهمیدم که باید چه کار کنم... من حرف شما رو در رابطه با اطلاف حافظه قبول دارم ولی این تنها راهی بود که به ذهن خودم رسید... چیزی که تو ذهن منه این هست که من عکس بزرگ نقشه را به تعداد خیلی کوچیکی عکس تقسیم کنم و بعد به حسب نیاز کاربر این عکس رو Load کنم.
من می خواهم برنامه با گوشی های متفاوت که Lcd های متفوت دارند اون تکه عکس رو به طور FullScrean نمایش بده و این طور نشه که در یک گوشی ،عکس نصفش معلوم نشه و با یک گوشی دیگه عکس فقط 70% اندازه Lcd رو بپوشونه و وگوشه تصویر خالی بمونه...!
فکر کنم تونستم منظورمو برسونم...!
حالا شما برای این منظور فکری به ذهنتون می رسه که منو راهنمایی کنید؟
راستی اگه میشه سوال دومم که درباره ماکزیموم حجم ای که میشه عکس رو لود کرد بود را لطف کنید پاسخ بدید..!

یه دنیا ممنون
یا حق
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   الخميس أكتوبر 02, 2008 1:40 pm

ببین اگر می خوای نقشه بسازی به نظر می یاد که اندازه ی صفحه مهم نباشه،
چون شما اگر هم screen خیلی بزرگ باشه می تونی تعداد بیشتری از همون عکس های تیکه شده رو کنار هم قرار بدی و به کاربر نشونشون بدی.
یه مثال خوب: با تعداد زیادی موزاییک 10X10 هم می تونی اتاق 100X100 رو بپوشونی هم اتاق 200X200.

ولی اگر می خوای تقشه ت zoom هم داشته باشه، ممکن بخوای عکس ها رو resize کنی ولی این کار عملا ممکن نیست. کاری که تو نرم افزار نقشه ی تعرا انجام شده اینه:
برای هر level زوم تمام عکس ها نقشه رو ساختن. یعنی zoom X1 یک سری کامل نقشه ی تهران، zoom X2 هم یک سری کامل و همین طور برای zoom X3 ...

غیر از موتورولاهای قدیمی محدودیتی برای اندازه ی عکسی که می خوای باز کنی وجود نداره(که فکر کنم 100K pixel بیشتر رو باز نکنه) ولی باز کردن یک عکس با 200K pixel تو گوشی های معمولی 5 تا 10 ثانیه طول می کشه. و اگر بخوای چنین عکسی رو resize کنی تقریبا 200 ثانیه زمان لازمه و 800KB فضا.

البته برای عکس های کوچپتر زمان با نسبت مسثقیم کم می شه.
خواندن مشخصات فردي
raz6024540

پستعنوان: سلام   الخميس أكتوبر 02, 2008 3:20 pm

دوباره سلام
ممنون که کمکم می کنی...!
haamoon جان من حرفتو قبول دارم و از مثالت منظورتو کاملاً فهمیدم ولی در این برنامه من مجبورم فقط یک عکس رو load کنم و می خواهم اون تکه عکس رو که خودم از قبل آماده کرده باشم و هنگام نیاز فقط اونو لود کنم...!

دوست عزیز فقط اینو بگم که برنامه من یه برنامه نقشه خوان مثل تهران 85 نیست و فقط یه بار یکی از اون تکه های عکس کوچیک رو قراره لود کنه و نمایش بده...!
ولی ایتو هم بگم که قبل نمایش این تصویر برنامم باید یه تابع سنگین ریاضی هم انجام بده و در انتها بفهمه که کدوم تکه عکس رو باید load کنه و این کار رو بکنه...!

یه دنیا ممنون
خواندن مشخصات فردي
raz6024540

پستعنوان: !!!   السبت أكتوبر 04, 2008 2:28 am

سلام haamoon جان
من می خوام فعلاً رو N73 کار کنه...!
به نظر شما من نقشه رو به عکس های با حجم چه قدرتقسیم کنم...!
سایز 100kB خوبه؟ که هم کیفیت داشته باشه و هم گوشی و برنامه زیاد هنگ نکنه..!

ممنون
یا حق
خواندن مشخصات فردي
haamoon

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   السبت أكتوبر 04, 2008 3:32 am

سلام، خیلی زیادتر از اون چیزی هست که فکر میکنی!
شما یه برنامه بنویس که یک عکس رو نشون بده بهتر متوجه می شی چه قدر زمان لازم هست.
خواندن مشخصات فردي
msn2msn

تعداد پستها : 3
Registration date : 2010-11-28

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   الأربعاء يناير 12, 2011 1:28 am

اگه مشكلت به دست آوردن طول و عرض صفحه نمايشه كه متوني با getWidth() و getHeight() به دستشون بياري واسه resize كردنم بايد از mediaprocessor استفاده كني.
ميتوني يه نمونه از sample هاي netBeans و ببيني.
file-->new project
ا قسمت categories قسمت samples و بعد JAVA ME (MIDP) رو انتخاب كن بعد از قسمت projects پروژه‌ي Advanced Multimedia Supplements انتخاب و next ميكني. تو كلاس imageEffect ميتوني كار با mediaprocessor رو ببيني
خواندن مشخصات فردي
محتوى إعلاني

پستعنوان: رد: zoom کردن عکس   

zoom کردن عکس
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1